فوم نام  عامیانه ی  فرآورده های پلی استایرن می باشد. این ماده به طور ذاتی عایق صدا و حرارت می باشد. به همین خاطر در عایق بندی های صوتی و حرارتی هم  بکار گرفته می شود. مقاومت فوم ها متغیر است. هر چه فشردگی فوم بیشتر باشد سخت تر و محکمتر می باشد و فوم های با دانسیته کمتر سطحی نرمتر دارند.

فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنایع پتروشیمی بوده و شکل ظاهری آن از بلور های ریز تشکیل شده است که در مجاورت فشار و بخار منبسط می گردد به علت ساختار سلولی بسته در بلوک های پلی استایرن مقاومت خوبی در مقابل آب داشته و نیز در مقابل فساد پذیری و رشد باکتری از خود نگهداری می نماید.

 با رشد و پیشرفت صنايع پتروشيمي ميهن عزيزمان كاربرد‌هاي  مواد پتروشيمي در مشاغل و صنایع گوناگون هم بسیار گسترده شده است.

 پلاستو فوم ماده اي کم وزن  با کاربردهای بسيار  مي باشد  پلاستو فوم نوعی از مواد پليمری است كه يك نمونه از آن با نام پلی استايرن انبساطي و علامت اختصاري EPS شناخته مي‌شود و كاربردهاي متعددي در دکوراسیون، عايق سازي، آموزشي، تبليغاتي و … دارد. اين مواد با دانه بندي هاي ريز و درشت و با وزن حجمی گوناگون بصورت گرانول، ورق و بلوك در اندازه ها و ضخامتهای گوناگون در بسته بندي هاي تعدادي، قابل ارائه است. همچنين با دستگاههاي برش  به اشكال و طرح هاي مختلف درمي‌آيد

 

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :